Odvrácená strana adventismu

Po zatím stále fungujících necenzurovaných stránkách

https://acos.tym.sk/

Je na světě další nový web 

https://adventismus.cz/

logo_2-1

 

Autor, sám bývalý adventista a student teologického semináře CASD zhodnocuje učení církve zajímavým postřehem jemu vlastním,aniž by se chtěl dotýkat osobní víry jednotlivců.

Toto vše se znalostí angl. jazyka,historie církve, ale i samotných spisů E.G.Whiteové posazuje do rámce, který hledajícím lidem ukazuje, že není prostřední cesta v adventismu, když samotné jádro učení je postaveno na velice chybných výkladech, které se míjí s biblí, historií a lidskou podstatou.

 

Neoficiální fórum(nejen) pro členy adventistů

Delší dobu sleduji stránky založené bratry Slováky a čekal jsem zda se i tam bude objevovat stejná křivka,jak v diskuzích v Čechách.

Jejich původní přání vytvořit transparentní,necenzurovaný prostor na témata adventismu už je dávno monitorován „strážci pravdy“ v diskuzích a Slovenské sdružení CASD se od nich poměrně radikálně distancovalo.Sice nechápu proč,nicméně jim držím palce to ustát,přeji jim stále tu schopnost si pokládat otázky a revidovat učení.

Už jen dotazníky,zajímavá témata možná mnohé prozrazují.Tak vlastně“chápu“proč se od jejich stránek sdružení distancovalo.Divné je že to neudělá(tak jako v Čechách) právě ve vztahu k radikálním webům,které se s logy adventismu silně ohánějí.

Zde je odkaz:

A čo s tým

 

Zajímavé stránky

 blog-hledání odpovědí se nespokojí s laciným pohledem vysvětlení.

Autor ukazuje,že prožívání křesťanské víry jde ruku v ruce s rozumem,poznáním,schopností přiznat si,že nevím.Zamyšlení,překlady,recenze jdou napříč vědou,nebo biblickým textem,kde se opět ukazuje,že Pán Bůh v kostky nehraje.

 

Adventisté sedmého dne mezi modernou a postmodernou

Disertační práce Bedřicha Jeteliny. Autor,(člen církve CASD) objektivně popisuje historii, proudy v myšlení adventismu, až po dnešek . Jeho už nezaměstnanecký poměr k církvi mu dovoluje otevřenost a určitý odstup k palčivým bolestem výkladu adventního dogmatu např. formou common sense (selským rozumem) se všemi jeho důsledky. V případě problémů se stažením vám práci můžeme zaslat.

Zajímavé weby

Biblické studie

Přehledně zpracovaná témata, překlady a studie od Pavla Škody, které vedly a nejspíše do budoucna ještě povedou mnohé členy z řad adventistů revidovat svoji víru v učení.

Autor, překladatel je i ochotný s pokorou a vědomím toho, že vše neobsáhl, zodpovídat na dotazy čtenářů. Důkazy na jeho stránkách plně naplňují citát, že :„Ušetříte-li lidem myšlení, můžete si s nimi dělat, co chcete“.

R.Kipling